Дома Фудбал Останато „Маракана“ остана во чудо: Гол од половина терен (видео)

„Маракана“ остана во чудо: Гол од половина терен (видео)

Црвена Звезда славеше со 3-1 против Чукарички на домашен терен, но натпреварот го одбележа голот на гостинскиот тим.

Имено, Лука Стојановиќ постигна фантастичен гол од половина терен за израмнување на 1:1 во 23-та минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…