Дома Фудбал Италија Манџукиќ: За мене е голема чест што ќе го носам дресот на Милан

Манџукиќ: За мене е голема чест што ќе го носам дресот на Милан

Марио Манџукиќ го одработи првиот тренинг во дресот на Милан.

Навивачите очекуваат добри настапи од поранешниот напаѓач на Јувентус кој со клубот потпиша договор на шест месеци со опција истиот да продолжен.

„Благодарен сум на сите во Милан што ми дадоа чест да бидам во ваков клуб. Навистина е голема чест што ќе имам прилика дресот на овој клуб со богата историја. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе на секој натпревар за да помогнам во остварување на зацртаните цели“, изјави Манџукиќ.

Манџукиќ беше голем миленик на навивачите на Јувентус кои денес неговиот трансфер го проследија со специјална порака – можете да ја погледнете тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…