Дома Топ вести Манчестер го праќа Марсијал на позајмица во Серија А

Манчестер го праќа Марсијал на позајмица во Серија А

Францускиот напаѓач Ентони Марсијал би можел во зимскиот преоден рок да го напушти Манчестер Јунајтед и да се пресели во Серија А.

Марсијал е во Јунајтед веќе шест години, но никогаш во целост не ги оправда очекувањата и во моментов е во втор план кај Солскјер.

Јунајтед е спремен да го пушти Марсијал на позајмица во јануари, а таквата ситуација сака да ја искористи Јувентус.

Алегри сака да ја зголеми конкуренцијата во нападот и во Французинот гледа идеално засилување.

„Старата дама“ наскоро ќе испрати понуда за позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…