Дома Видео Малото шоу на Ибрахимовиќ во шеснаесетникот (ВИДЕО)

Малото шоу на Ибрахимовиќ во шеснаесетникот (ВИДЕО)

Mилан со 1:0 славеше против Торино во рамките на италијанската Серија А.

Единствениот гол на натпреварот беше дело на Анте Ребиќ. Ибрахимовиќ не се запиша во листата на стрелци, но не одигра лош натпревар и констатно ги разигруваше своите соиграчи во нападот.

Една ситуација привлече посебно внимание. Швеѓанецот прво со пета го проигра Пакета, а потоа кога топката стигна до него во шеснасетникот изведе мало дриблинг шоу во кое си поигра со Сиригу и стоперот на Торино.

Иако во продолжение акцијата не важеше затоа што се досуди офсајд. Ибра на свои 38 години покажа дека и понатаму поседува дриблинг магија во своите нозе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Познато кога Зидан може да добие отказ

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан категорично изјави дека не планира да даде оставка …