Дома Видео Малку фалеше за голема трагедија: Ракета ќе погодеше фудбалер во Босна 🎥

Малку фалеше за голема трагедија: Ракета ќе погодеше фудбалер во Босна 🎥

Жестоко беше вчера на дербито во Мостар помеѓу Вележ и Зрињски кое домаќините го добија со 3:0, но инцидентите беа она што го обележа овој дуел. Дури трипати натпреварот беше прекинуван (ТУКА).

Покрај прекините, малку фалеше и да се случи голема трагедија која за среќа се избегна.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Навивачите на Вележ во второто полувреме испукаа огномет кон теренот, а една од ракетите за малку ќе погодеше фудбалер на Зрињски. Во прашање беше Томислав Киш кој имаше многу среќа во оваа ситуација…

@nogometnifanatik Red Army gađao Kiša raketama #redarmy #mostar #zrinjski #velež #ultrasi #hercegovina #bih ♬ Capcarap – Cunami Flo
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…