Дома Фудбал Англија Aнгличаните шокирани од соблекувалната во која треба да бидат фудбалерите на Астон Вила во Мостар

Зрињски игра фантастично оваа сезона во Европа. Мостарчани беа на дофат за пласман во Лига Европа, на крајот завршија во Конференциската лига, во исклучително силна група.

Шампионот на Босна и Херцеговина потоа оствари епска победа против АЗ Алкмар, по неверојатен пресврт, со негатива од три гола на полувремето (4:3).

Следуваше гостувањето во „Вила Парк“, каде Зрињски беше поразен со 90+4. минута со голот на Мекгин (0:1). Потоа на стадионот под Бијели Брега, каде Легија со многу мака ги однесе бодовите (1:2).

Последниот меч на домашен терен, моментално најдобрата екипа на Босна и Херцеговина, ќе го игра на 14 декември против Астон Вила, извесно е дека тогаш ќе има спектакл во Мостар.