Дома Трансфер зона Малдини го одреди буџетот за нов напаѓач

Малдини го одреди буџетот за нов напаѓач

Приоритет на Милан следното лето ќе биде доведување на млад напаѓач, а Малдини ќе има солиден буџер за тоа.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Малдини одредил буџет од 40 милиони евра, а има список од три имиња.

Ибрахимовиќ ја игра последната сезона, Жиру е во зрели фудбалски години, па Милан сака да донесе млад напаѓач.

Прво име на списокот е Ноа Окафор од Салцбург, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Другото име е 21-годишниот напаѓач на Челзи, Армандо Броја, кој минатата сезона блесна во дресот на Саутемптон.

Расмус Хојлунд од Аталанта исто така е на списокот на Малдини, но 19-годишниот напаѓач се уште треба да го покаже својот потенцијал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лидс го „краде“ Пулишиќ пред носот на Јувентус

Кристиан Пулишиќ би можел кариерата да ја продолжи во Лидс, пренесуваат медиумите на Остро…