Дома Македонски спорт Македонска журка во Краков пред натпреварот со Норвешка! 🎥

Македонска журка во Краков пред натпреварот со Норвешка! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во Краков се загрева атмосферата пред вечерашниот натпревар на Македонија против Норвешка од 20:30 часот.

Збирно место на македонската „Фаланга“ е пивницата „Лубич“ стара 180 години. На снимките може да се види дека навивачите уживаат и пеат македонски песни.

„Таурон арената“ каде што се игра натпреварот се наоѓа на околу три ипол километри одалеченост.

Видео: Спорт1.мк

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Европската Суперлига повторно се формира?Сега со 80 клубови и никој ќе нема сигурно место

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Европската фудбалска…