Дома Фудбал Репрезентации Македонија води на полувреме! (ВИДЕО)

Македонија води на полувреме! (ВИДЕО)

Рерпезенацијата на Македонија води против Израел на полувреме, а стрелец на голот беше Бобан Николов.

Македонија започна офанзивно од самиот старт, но потоа некако се смири играта. Меѓутоа Николов во последните секунди од првиот дел успеа да погоди за 1:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сеитен повторно ќе добива критики: Ваква изјава не доликува на тренер на Барселона

Очигледно во Барселона се губи самодовербата посебно тоа се однесува на тренерот Кике Сети…