Дома Фудбал Германија Лукас Пишчек во солзи се збогуваше со Борусија Дортмунд 🎥

Лукас Пишчек во солзи се збогуваше со Борусија Дортмунд 🎥

Вчерашниот натпревар во финалето од Купот на Германија беше посебно за Лукаш Пишчек кој после 11 години ја напушта Борусија Дортмунд.

Полскиот фудбалер си заминува од Борусија после 11 сезони, а по вчерашното финале имаше излив на емоции.

Не можеше да ги сокрие солзите, а соиграчите го фрлаа во воздух. Сега тој се враќа во татковината каде што ќе игра во четвртата полска лига во клуб каде што играат неколку негови пријатели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…