Дома Видео Лукаку се изнасмеа на новинарско прашање 🎥

Лукаку се изнасмеа на новинарско прашање 🎥

Рома во вчерашниот натпревар против Брајтон славеше победа против Брајтон со 4:0. Еден од стрелците на головите беше и Ромелу Лукаку кој се најде во интересна ситуација по завршувањето на натпреварот.

Имено, новинарот на „Скај“ го праша Лукаку дали сака да остане во Рома, а Лукаку не одговори на прашањето туку само се изнасмеа.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не сакам да создавам контроверзии во Англија. Морам да биде интелегентен“, низ смеа прокоментира Белгиецот.

Една од причините поради што Лукаку се воздржа е што имаше проблем во Англија како играч на Челзи со искрените изјави. Тогаш изјави дека му е подобро во Италија и дека сака да се врати, што наиде на бурни реакции на Островот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…