Дома Останати Кошарка Луис Скола по пензионирањето доби голема порака и од Меси

Луис Скола по пензионирањето доби голема порака и од Меси

Лионел Меси се огласи по повод крајот на репрезентативната кариера на Луис Скола.

Легендарниот кошаркар во својата 41. Година одлучи да стави крај на играњето за националниот тим и да им ја препушти шансата на помладите.

Луис Скола е вистинска легенда на Аргентина, не само поради спортските успеси, туку и поради однесувањето кон дресот.

Меси за него имаше само пофални зборови.

„Твојата импресивна кариера те претвори во голем претставник на аргентинскиот спорт и целиот свет. Ти благодарам“, гласи пораката на Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…