Дома Луд Спорт Лудост во Хрватска: Навивач пукаше со зоља среде натпревар 🎥

Лудост во Хрватска: Навивач пукаше со зоља среде натпревар 🎥

Фудбалскиот свет остана шокиран од сцените кои доаѓаат од фудбалски натпревар во Хрватска.

Имено, главна тема на социјалните мрежи е видео кое се појави пред два дена, а снимката е направена на натпревар помеѓу хрватските нисколигаши Плитвице – Соколац.

На видеото снимено од трибината, може да се види како локален навивач истрелува граната во правец на теренот од импровизиран ракетен фрлач, кој наликува на зоља.

Ракетата експлодирала на теренот,но на голема среќа никој од луѓето на теренот не бил повреден.

Шокот да биде уште поголем останатите навивачи аплаудираа и беа воодушевени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Голема трагедија: Најмалку 174 лица загинаа на стадион во Индонезија 🎥

Трагедијата се случи по фудбалскиот меч на двата најголеми клубови во Индонезија, откако д…