Дома Видео Лудница во Рим: Еве како навивачите на Рома го славеа трофејот во Конференциската лига 🎥

Лудница во Рим: Еве како навивачите на Рома го славеа трофејот во Конференциската лига 🎥

Рома вчера го освои првиот европски трофеј, а тоа донесе огромна радост во Рим.

Финалето против Феенорд се следеше и на „Олимпико“ во Рим каде што присуствуваа околу 50.000 навивачи. Рома натпреварот го доби со голот на Ѕаниоло, а по последниот судиски свиреж во „вечниот град“ еруптираше вуклан.

Италијанските медиуми пренесуваат дека во Рим вака не се славело од Скудетото на генерацијата на Тоти, Батистута, Монтела…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…