Дома Фудбал Англија Лоши вести за Арсенал: Габриел Жесус мора на операција

Лоши вести за Арсенал: Габриел Жесус мора на операција


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Напаѓачот на Арсенал и бразилската репрезентација Габриел Жесус се повреди на Мудијалот, а се чини дека повредата е сериозна.

Деталните прегледи покажаа дека повредата е сериозна и Жесус ќе мора да биде опериран.

Коленото му е во таква состојба што мора да оди на операција, поради што ќе биде надвор од теренот до три месеци.

Ова е лоша вест и за Арсенал, бидејќи се очекува напаѓачот да се врати на терените дури во март.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…