Дома Фудбал Останато Линделоф и втора година во низа го победи Ибрахимовиќ

Линделоф и втора година во низа го победи Ибрахимовиќ

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф втора година во низа е прогласен за најдобар шведски фудбалер.

Овој 25 годишен стопер признанието го доби во конкуренција на ветеранот Златан Ибрахимовиќ (ЛА Галакси), Андреас Гранквист (Хелсинброг), Емил Форсберг (Лајпциг) и Александар Исак (Реал Сосиедад).

Добрите настапи на Линделоф неодамна му донесоа и нов договор со Манчестер Јунајтед со важност до 2024 година.

Сега повторно ја добива наградата за најдобар во Шведска пред Ибрахимовиќ кој претходно 11 пати го освојуваше ова признание.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола му одговори на Мурињо: Игравме по исти правила!

Од вчера во јавноста актуелна е одлуката Манчестер Сити да не биде исфрлен од Лигата на ша…