Дома Фудбал Лига на шампиони Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! 🎥

Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Дерби натпреварите во вторник се од иста група: Милан – Њукасл и ПСЖ – Борусија Дортмунд.

Кои се другите дуели за вторник? Група Г: Јанг Бојс – Лајпциг. Манчестер Сити е огромен фаворит со Црвена Звезда.

Х група: Барса е домаќин на белгиски Антверпен, а Шајхтор во Хамбург ќе го пречека Порто.

Во Е група се игра доста интересен меч, Лацио – Атлетико Мадрид, а во вториот дуел Феенорд е домаќин на Селтик.

Одиме во среда. Дербито е во Минхен, Баерн Минхен – Манчестер Јунајтед. Вториот натпревар од групата се игра во Истанбул каде Галатасарај е фаворит со Копенхаген. Интересно ќе биде и во група Ц каде Реал Мадрид игра со Унион Берлин.

Во вториот дуел играат Наполи – Брага. Група Б: Арсенал – ПСВ и Севиља – Ленс. Во Д група, Бенфика е домаќин на Салзбург, а Реал Сосиедат на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…