Дома Трансфер зона Ливерпул „фрлил око“ на Берарди?

Ливерпул „фрлил око“ на Берарди?

Како што пренесуваат италијанските медиуми Ливерпул покажал интерес за италијанскиот напаѓач Доменико Берарди.

Медиумите пренесуваат дека Берарди е играч по вкусот на Клоп. Напаѓачот ќе биде достапен по крајот на сезоната, а за него Ливерпул ќе треба да плати 27 милиони евра. Дел од Сасуоло Берарди е од 2015 година. Сезонава е една од неговите подобри сезони и на 28 натпревари постигна 14 гола и додаде уште толку асистенции.

Ќе потсетиме, Жоао Карваљо е првото засилување за тимот од „Енфилд“ за наредната сезоната, освен тоа и талентираниот Хрват, Лука Сучиќ е една од метите на англискиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Специја му дала „корпа“ на Дани Алвес!

Најтрофејниот фудбалер Дани Алвес ја добил една од најголемите „шлаканици“ во кариерата Во…