Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси го сакаат Ибака

Лејкерси го сакаат Ибака

Шпанскиот кошаркар Серж Ибака би можел да го напушти Торонто Репторс, пренесуваат американските медиуми.

Тамошните медиуми тврдат дека Ибака ќе се најде на пазарот на слободни агенти, а за неговиот потпис заинтересирани се неколку клубови.

Најсилен интерес покажува актуелниот шампион, ЛА Лејкерс, а тука се уште Бостон, Мајами, Клиперси, Далас и Портланд.

Ибака е член на Торонто од 2017 година и со овој клуб ја освои шампионската титула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Mozzart во центарот на Скопје ја продолжи акцијата за помош на здравствените установи

Тетово, Битола, Штип, Скопје… Низата од донации во различни градови кои компанија Mo…