Дома Фудбал Италија Лацио го нокаутира Интер и ја предаде кандидатурата за Скудето (видео)

Лацио го нокаутира Интер и ја предаде кандидатурата за Скудето (видео)

Тимот на Лацио продолжува со фантастичните партии и вечерва го победи директниот ривал за титулата Интер, со пресврт 2:1.

Лацио подобро го отвори мечот и беше поблиску до водство преку Милинковиќ-Савиќ кој ја погоди пречката.  Казната стига во финишот на првиот дел кога Ешли Јанг со својот деби гол му донесе водство на „нероаѕурите“.

Лацио во второто полувреме започна фуриозно, па уште во почетните минути израмни преку Имобиле кој беше прецизен од белата точка. Комплетниот пресврт го осигура СМС во 69-та минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…