Дома Фудбал Лапорта Педри го нарече – Меси! 🎥

Лапорта Педри го нарече – Меси! 🎥

Во Барселона со сите сили се обидуваат излезат на крај после заминвуањето на Меси, а дополнителен проблем е фианнсиската ситуација.

На денешната прес-конференција е промовирано продолжувањето на договорот со Педри, младиот фудбалер кој потпиша до 2026 година, а неговата откупна клазула изнесува дури една милијарда.

Интересно беше што во еден момент Лапорта го нарече Педри Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…