Дома Луд Спорт Кунг- фу потегот на Линделоф за кој зборува цела Англија🎥

Кунг- фу потегот на Линделоф за кој зборува цела Англија🎥

Манчестер Јунајтед синоќа ремизираше против Реал Сосиедад, но се пласира во 1/8 финалето од Лига Европа.

На мечот на „Олд Трафорд“ немаше голови, но еден потег денес е главна тема на Островот.

Имено, Виктор Линделоф буквално го нокаутира Баутиста Оргилес со кунг-фу потег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалерот на екипата Архаи од Хаити Вилман Ексуме исчезна по доаѓањето  на неговиот тим в…