Дома Фудбал Куман го стави во игра па го извади после 15 минути, тој збесна на клупата

Куман го стави во игра па го извади после 15 минути, тој збесна на клупата

Фудбалерите на Барселона во саботата на гостувањето кај екипата на Севиља славеа победа со 2:0.

Каталонскиот клуб стигна до важна победа и ја превзема втората позиција на табелата од Реал Мадрид. Но, Куман на овој натпревар имаше проблеми со повредите бидејќи од игра мораше да ги изведе Педри и Пике.

На теренот во 67. минута влезе Роналд Араухо, но само 15 минути подоцна тој излезе од игра. Уругваецот само што се опорави од повредата и доби шанса, а во еден момент се пожали на повреда.

Сепак, Куман истакна дека се е во ред и дека Араухо ќе може да игра, но сеедно тој беше заменет. Араухо беше бесен поради тоа и револтот го покажа при излегувањето од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…