Дома Видео Кристијано Роналдо на тренинг донесе специјален гостин

Кристијано Роналдо на тренинг донесе специјален гостин

Кристијано Роналдо пред неколку дена се врати на тренинзи во Јувентус.

Меѓу играчите на Јувентус кои денеска тренираа имаше и еден специјален гостин на славниот Португалец.

Имено, Роналдо денеска со себе го донесе и синот Кристијано Јуниор, а откако завршил главниот дел од тренингот, двајцата тренирале заедно.

Роналдо и неговиот син одработиле неколку вежби, а Кристијано сениор на Инстаграм се пофали со своите тркачки способности.

Без оглед на двомесечната пауза јасно е дека најпопуларниот фудбалер на денешницата воопшто не ја загубил експлозивноста и брзината.

View this post on Instagram

Explode mode 💥💨

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…