Дома Топ вести Крај на сагата: Сити и Челзи се договориле за Ковачиќ!

Крај на сагата: Сити и Челзи се договориле за Ковачиќ!

Матео Ковачиќ ќе биде нов фудбалер на Манчестер Сити, потврди Фабрицио Романо.

Со своето познато „Here we go“, Романо објави дека Сити и Челзи постигнале договор за оштета која ќе изнесува 35 милиони евра, а дополнителни пет ќе се исплатат преку бонуси во случај на освоена титула.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Хрватот е во последната година од договорот со Челзи и сакаше да замине, па така клубот беше приморан да го продаде за да заработи од оштетата.

Доаѓањето на Хрватот на „Етихад“ може да значи и дефинитивно заминување на Илкај Гундоган. Германецот во претходниот период најмногу се поврзуваше со Барселона, но во игра беше и Милан.

Се тврдеше и дека Гундоган има договор со Барселона, Чави неколку пати лично го контактираше, но потоа Сити ја зголеми понудата за тој да остане, меѓутоа се уште ништо не е познато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …