Дома Видео Кошмарот продолжува: Озил влезе во игра, промаши зицер, па на носилки го изнесоа од теренот

Кошмарот продолжува: Озил влезе во игра, промаши зицер, па на носилки го изнесоа од теренот

Фудбалерите на Фенербахче синоќа на свој терен одиграа нерешено против Анталијаспор со 1:1.

Гостите водеа од 12. минута кога Фреди постигна погодок, а Фенер до израмнување стигна во самиот финиш на натпреварот со погодокот на Валенсија.

Месут Озил синоќа повторно го започна натпреварот од клупата и доби шанса од 67. минута, но не се прослави.

Неколку минути откако влезе во игра Озил можеше да се прослави и да постигне погодок, но промаши неверојатна шанса.

Потоа се пожали на повреда и на носилки беше изнесен од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…