Дома Останати Конечно се огласи Ѓоковиќ и испрати моќна порака

Конечно се огласи Ѓоковиќ и испрати моќна порака

Новак Ѓоковиќ е мета на критики од целиот свет откако организираше турнир во Белград на кој се заразија неколку тенисери.

Ѓоковиќ е позитивен на Ковид 19 и се наоѓа во самоизолација, а после неколку дена конечно се огласи преку социјалните мрежи.

Српскиот тенисер одговори на критиките со моќна порака на Инстаграм.

Бродовите не потонуваат поради водата која ги опкружува, туку поради водата која влегува во нив. Немојте да дозволите тоа што ве опкружува да влезе во вас и да ве повлече на дното“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно покажа дека има големо срце и со несе…