Дома Фудбал Италија Конечно добри вести и за Милан: Укината казната, „росонерите“ ќе играат во Европа!

Конечно добри вести и за Милан: Укината казната, „росонерите“ ќе играат во Европа!

0
milan

Конечно добри вести и за Милан!

Арбитражниот суд во Лозана после жалбата на „росонерите“ донесе одлука во корист на Милан!

Да потсетиме, Милан во прв момент доби забрана за настап во Европа за една година во наредните две (во зависност кога ќе се пласира). По таквата одлука управата на Милан одлучи да испрати жалбата до судот во Лозана која денес се покажа како одличен потег.

Судот ја прифати жалбата и Милан ќе игра во Европа.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ВИДЕО: Хендерсон ли е, Чави ли е – Салах не искористи чудесна долга топка!

Вечерва на програмата во Лигата на шампионите е големото дерби помеѓу Ливерпул и Баерн Мин…