Дома Видео Коментаторот падна во транс после мајсторијата на Меси 🎥

Коментаторот падна во транс после мајсторијата на Меси 🎥

ПСЖ и Меси одлично ја започнаа сезоната откако вчера го победија Нант и го освоија Суперкупот на Франција.

Lazar Keskinov

Посебно внимание во натпреварот привлече првиот гол на средбата кој беше дело на Меси. Како во деновите кога беше во својата најдобра форма Меси се ослободи од своите чувари, а потоа и од голманот па ја затресе мрежата.

Lazar Keskinov
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …