Дома Фудбал Англија Клоп спрема изненадувачки потег кој ќе ги шокира навивачите на Ливерпул

Клоп спрема изненадувачки потег кој ќе ги шокира навивачите на Ливерпул


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ливерпул оваа сезона игра под очекувањата и јасно е дека на лето ќе биде потребна промена на играчкиот кадар.

Големи се шансите Ливерпул на крајот да остане без пласман во Топ 4 и играње во Лигата на шампиони, па поради тоа се спремаат големи промени на „Енфилд“.

Англиските медиуми пренесуваат дека Клоп е спремен да направи драстичен потег и да ја продаде најголемата ѕвезда на тимот, Мохамед Салах.

Ливерпул верува дека сега е вистинско време за продажба на 30-годишниот крилен напаѓач и за неговата слобода бараат 100 милиони евра.

Салах исто така е спремен за промена на средината, особено ако тимот не избори пласман во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англиски клуб ја пријави Барселона во ФИФА за измама

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Англискиот …