Дома Фудбал Англија Клоп со емотивно видео се прости од своите соработници во Ливерпул 🎥

Клоп со емотивно видео се прости од своите соработници во Ливерпул 🎥

Ќе биде чудно без Јирген Клоп на клупата на Ливерпул, дефинитивно фановите долго време нема да можат да се навикнат да ги гледаат „црвените“ без германскиот стратег.

По девет години во кои го донесе Ливерпул до самиот европски врв, Клоп заминува, а него како што стојат работите ќе го наследи Арне Слот.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Пред последниот меч на „Енфилд“ Клоп направи видео со сите луѓе кои му помогнаа да го донесе клубот на ова ниво во изминатите години. Сите соработници на Клоп беа на трибината, а помеѓу нив беа оставени и трофеите кои клубот ги освои во тој период.

Ќе потсетиме, Клоп на клупата на Ливерпул дојде од Борусија Дортмунд и успеа да освои осум трофеи меѓу кои Премиер лигата во 2020 и Лигата на шампионите во 2019.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …