Дома Видео Класа: Еврогол на Сон за Јужна Кореја 🎥

Класа: Еврогол на Сон за Јужна Кореја 🎥

Репрезентацијата на Јужна Кореја ја оправда фаворитската улога и го победи Сингапур со 5:0 во првото коло од азиските квалификации за Светското првенство.

Најубавиот гол на натпреварот беше дело на најголемата ѕвезда на оваа селекција и член на Тотенхем, Сон.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Со фантастичен удар од далечина Сон го матираше противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…