Дома Останати Тенис Кирјос пак го провоцира Ѓоковиќ: Кој е тој? (ВИДЕО)

Кирјос пак го провоцира Ѓоковиќ: Кој е тој? (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Ник Кирјос уште еднаш се шегуваше на сметка на Новак Ѓоковиќ. Србинот очигледно е постојана мета на Кирјос, а овој пат Австралијанецот не можеше да се „сети“ кој е всушност Ноле.

„Не заборавај го Новак Ѓоковиќ“, кажа едно дете во емисија.

„Кој? Кој е тоа?“, праша Кирјос.

„Тој е српски тенисер“, кажа налутено момчето, а потоа Кирјос се „сети“ за кого станува збор.

„Ааа, да, го познавам. Извини“, одговори Кирјос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адри…