Дома Македонски спорт Мак ракомет Кире Лазаров е позитивен на коронавирус!

Кире Лазаров е позитивен на коронавирус!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров е позитивен на Ковид 19,  потврди попладнево неговиот матичен клуб Нант.

Француската прволигаш во соопштението наведе дека тестирањата извршени во понеделникот пред мечот со Целје од Лигата на шампиони покажале присуство на коронавирус кај Кире Лазаров и Адрија Фугуерас.

Поради ваквата ситуација ЕХФ соопшти дека француско-словенечкиот дуел се одложува. Засега не е одреден нареден термин кога ќе се одигра средбата.

Лазаров, според информациите, немал никакви симптоми, но се наоѓа во изолација според протоколот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мурињо и Артета ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Гигантите од Премиер лигата се силно заинтересирани за крилниот фудбалер на Баер Леверкузе…