Дома Топ вести Каталонците најавуваат: Можен голем пресврт во Барселона!

Каталонците најавуваат: Можен голем пресврт во Барселона!

Шпанските медиуми утрово пренесуваат за можен пресврт во ситуацијата со клупата на Барселона. Наводно, Лапорта побарал од Чави Ернандез да остане уште една сезона на клупата на каталонскиот гигант.

Информацијата ја пренесе каталонскиот „Спорт“ по тренингот кој утрово го имаа фудбалерите на Барселона. Тренингот бил строго затворен за јавноста и на него присуствувале луѓе од раководството.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во неформален разговор Лапорта и потпретседателот Рафа Јусте го замолиле Чави да размисли и да не заминува на крајот од сезоната, односно да остане до летото 2025 година. Причината е што односот на Чави со играчите сепак е јасен во однос на некои претходни години, иако сезонава не е во склад со амбициите и очекувањата.

Чави досега изгледаше одлучно да замине тврдејќи дека на тимот му е потребна нова енергија и нови насоки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…