Дома Фудбал Англија Касемиро поради суеверие игра со погрешно име

Касемиро поради суеверие игра со погрешно име


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Бразилската ѕвезда Касемиро,  открива дека цела професионална фудбалска кариера ја игра со погрешно напишано име на своите дресови.

 Вистинското име на Касемиро е Карлос Енрике Касимиро, а во неговиот прв клуб Сао Паоло му погрешил една буква.

Бразилецот поради суеверие одлучил да игра со погрешно име цела кариера.

„Работата е во тоа што моето вистинско име е Карлос Хенрике Касимиро, со И. Но, кога почнав со Сао Пауло, клубот ми го згреши името и го напиша со Е. Играв навистина добро во тој меч, и бидејќи сум суеверен човек, им кажав да го остават така бидејќи работите одеа навистина добро. Името остана. Тоа беше грешка за еден меч“, откри Касемиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …