Дома Фудбал Италија Касано отвори Инстаграм, Де Роси му остави урнебесен коментар

Касано отвори Инстаграм, Де Роси му остави урнебесен коментар

Aнтонио Касано отвори Инстаграм профил и многу брзо предизвика реакции од поранешните соиграчи и ѕвезди во Серија А.

Најинтересниот коментар го имаше Даниеле Де Роси кој низ шега порача дека контроверзниот играч со отварањето на Инстаграм профилот ќе заврши зад решетки.

Де Роси ја означи сопругата на Де Роси и и порача да почне да бара адвокати кои ќе го застапуваат нејзиниот сопруг во парниците кои ќе следат. „Брзо најди ги, 12 или 12, затоа што ова магаре ќе заврши во затвор за помалку од една недела“, напиша Де Роси.

Касано и Де Роси заедно играа во италијанската репрезентација и во Рома каде што ја делеа соблекувалната четири ипол години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…