Дома Фудбал Италија Карантинот го променил имиџот на Јанг: Навивачите на Интер едвај го препознаа (ФОТО)

Карантинот го променил имиџот на Јанг: Навивачите на Интер едвај го препознаа (ФОТО)

Aнглискиот фудбалер Ешли Јанг оваа зима стигна во Интер од Манчестер Јунајтед и потпиша договор до крајот на сезоната.

Интер за Јанг плати 1.5 милиони евра и има опција договорот да го продолжи до летото 2021 година. Во натпреварите кои ги одигра 34 годишниот фудбалер покажа дека брзо се вклопи, па се очекува да остане уште една сезона.

Клубот од Меаца минатата недела започна да тренира после два месеци пауза, а во центарот на внимание се најде токму поранешниот играч на „црвените ѓаволи“.

Јанг многумина едвај би го препознале поради тоа што повеќе не е ќелав и овој имиџ за него е голема промена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Клубовите го кажаа своето: Изгласани двата датуми за продолжувањето на Премиер лигата

Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два…