Дома Останати Калин Ивановски повторно тренираше со Ѓоковиќ📷

Калин Ивановски повторно тренираше со Ѓоковиќ📷

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски, имаше нова средба со најтрофејниот тенисер Новак Ѓоковиќ. 

Нашиот 19-годишен тенисер во Дубаи ги започна подготовките за новата сезона и на социјалните мрежи се пофали дека тренирал и се дружел со својот идол.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Потсетување дека во октомври годинава Ивановски тренираше со најдобриот тенисер во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Скандал: Уапсен најдобриот голфер во светот🎥

Најдобриот голфер во светот Скоти Шелфер бил уапсен, пренесуваат светските медиуми. Шелфер…