Дома Останати Тенис Како се започна: Снимка од првите тренинзи на Ѓоковиќ во тенисот ?

Како се започна: Снимка од првите тренинзи на Ѓоковиќ во тенисот ?

Новак Ѓоковиќ денес е најдобриот светски тенисер и зад себе постави бројни рекорди.

На социјалните мрежи, поточно кај српски „Телеграф“ може да се најде видео на се гледаат почетоците на Новак во тенисот. Станува збор за видео на кое се пркажани моменти од првиот, вториот и третиот тренинг на Ѓоковиќ.

Погледнете како започнуваше шампионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Шпански тенисер суспендиран на осум години поради местење натпревари

Шпанскиот тенисер Eнрике Лопез се соочи со навистина голема казна откако е потврдено дека …