Дома Фудбал Останато Како Кварезма во најдобрите денови: Во Србија само што почна фудбалот видовме спектакуларен гол! (ВИДЕО)

Како Кварезма во најдобрите денови: Во Србија само што почна фудбалот видовме спектакуларен гол! (ВИДЕО)

Фудбалската сезона во Србија вчера продолжи со натпреварите од 27. Коло во Суперлигата, а први на терен после двомесечната пауза истрчаа играчите на Инѓија и Спартак Суботица.

Овој натпревар беше обележан со голот на фудбалерот на Спартак Суботица, Милан Маркиќ кој во 70. минута спектакуларно ја погоди мрежата.

Маркиќ во стилот на Кварезма со „надворешна“ испрати фантастичен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…