Дома Фудбал Лига на шампиони Каков „терор“: Суарез веќе не ќе може да го смисли Баерн!

Каков „терор“: Суарез веќе не ќе може да го смисли Баерн!

Фудбалерите на Баерн го победија Атлетико Мадрид со 4:0 во рамките од првото коло во Лигата на шампионите.

Германскиот клуб  ја отвори на најдобар начин новата сезона во Лигата на шампионите во која ја бранат титулата шампион на Европа.

Во центарот на вниманието на овој меч се најде Луис Суарез. Уругваецот играше 76 минути, а Баерн сигурно ќе му остане во лошо сеќавање.

Имено, во последните два натпревари во Лигата на шампионите Суарез играше токму против Баерн. Пред два месеци како играч на Барселоба беше декласиран со 8:2, а сега доживеа нов дебакл со Атлетико.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте: Самите сме виновни што сме во ваква ситуација

Тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека тимот сам со своите грешки допуштил да дојде …