Дома Фудбал Англија Каков мајстор: Еврогол на Вилијан и тоа против Кејлор Навас! 🎥

Каков мајстор: Еврогол на Вилијан и тоа против Кејлор Навас! 🎥

Фулам и Нотингем играат попладнево во Премиер лигата, а на стартот од натпреварот Фулам стигна до водство.

Голот за водство за Фулам беше дело на Бразилецот Вилијан кој мајсторски шутираше неодбранливо за Кејлор Навас на голот на гостите. Ова беше и прв гол кој Костариканецот го прима откако дојде во зимскиот преоден рок од ПСЖ.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Треба се знае дека Нотигнем по седум минути игра на овој натпревар се соочи со една необична ситуација. Тренерот Купер мораше да направи две измени после само седум минути игра. Секако, стануваше збор за повреди и теренот на самиот старт го напуштија Ворал и Фелипе, а на нивно место влего Боли и Мекен. Стануваше збор за двата стопери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …