Дома Фудбал Репрезентации Казнет навивачот кој го бакна Роналдо

Казнет навивачот кој го бакна Роналдо

Репрезентацијата на Португалија го загуби пријателскиот натпревар против Словенија, а на овој натпревар видовме и ситуација во која навивач втрча на теренот поради Роналдо.

Имено, навивачите успеа да помине покрај обезбедувањето и да дојде до Португалецот кого го бакна.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ваквиот потег ќе го чини 1.000 евра, казна која му е изречена од организаторот и словенечката полиција за неовластеното влегување на теренот.

Инаку, на овој натпревар и Роналдо се најде во центарот на вниманието поради беснеењето кон четвртиот судија по натпреварот, тврдејќи дека неговиот тим бил оштетен за два пенали (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…