Дома Македонски спорт И селекторот Милевски притиска за трансфер на Муслиу!

И селекторот Милевски притиска за трансфер на Муслиу!

Еден од најважните во македонската фудбалска репрезентација, Висар Муслиу ова лето би можел да го промени клубот.

Муслиу е дел од Инглоштад кој во последната одиграна сезона испадна од втората германска лига во третата. Очекувањата се Муслиу да го напушти овој клуб до крајот на сезоната, а последен кој покажа интерес за него е тимот на Сент Паули кој е второлигаш во Германија.

Договорот на Муслиу е до 2024 година и клубот сака да го задржи, меѓутоа за трансфер според германски „Билд“ притисикал и македонскиот селектор Благоја Милевски. Разбирливо Милевски сака Муслиу да игра во посилна лига од третата германска.

Останува да видиме до крајот на преодниот рок во кој правец ќе се развива ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…