Дома Македонски спорт Иџе со факели и македонски знамиња гордо ја прослави новата европска титула 🎥

Иџе со факели и македонски знамиња гордо ја прослави новата европска титула 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот шампион Игор Иџе Стефановски третпат по ред стана европски шампион на ридско брзински трки.

Иџе знаеше и како да го прослави големиот успех до кој стигна со седум победи во десет трки. Следуваше големо славје со неговите верни навивачи со факели и македонски знамиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…