Дома Офсајд Италијанците открија за кој клуб навива Дилета

Италијанците открија за кој клуб навива Дилета

Aтрактивната италијанска новинар Дилета Летоа ја гледавме во вонредното 36. коло во Серија А.

Дилета повторно беше на мечот на Јувентус, а овој пат протиф Сасуоло и донесе среќа за „старата дама“ затоа црно-белите славеа со 1:3 и запишаа важни бодови во борбата за Лигата на шампионите.

Италијанката претходно изјави дека Торино за неа е најубав град, а редовна е и на градските дерби средби помеѓу Торино и Јувентус.

Токму затоа започнаа шпекулации дека Дилета е голем фан на Јувентус. Стигна и одговорот од новинарката.

„Својата работа ја завршувам максимално професионално и се трудам да бидам подобра од ден во ден на тоа поле. Не ми пречат разните приказни. Објективноста секако дека е присутна во мојата работа“, изјави Дилета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Српските медиуми: Заврши љубовта помеѓу Николов и Зорана

Во српските медиуми многу се пишуваше за врската помеѓу нашиот репрезентативец Бобан Никол…