Дома Фудбал Останато Исчезна поранешен фудбалер на Челзи: Еден месец не се јавува на никого

Исчезна поранешен фудбалер на Челзи: Еден месец не се јавува на никого


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Исчезна поранешниот фудбалер на Челзи и белгиски репрезентативец, Чарли Мусонда.

Мусонда ова лето го раскина договорот со Челзи каде помина десет години, но никогаш не запиша настап за првиот тим. Челзи го праќаше на позајмици во Бетис, Селтик и Витесе, но ниту во еден клуб не успеа да се наметне.

Мусунда требаше да ја оживее својата кариера во Зулте Варагем, каде воодушеви на првите тренинзи и на припремите, но откако клубот му понуди договор тој исчезна.

Од клубот потврдија дека не знаат каде е и дека еден месец не одговара на повиците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…