Дома Македонски спорт Мак фудбал Историскиот и најзначаен гол на Горан Пандев🎥

Историскиот и најзначаен гол на Горан Пандев🎥

Македонска фудбалска легенда Горан Пандев објави дека ја завршува професионалната кариера.

Зад името на Пандев ќе останат над 500 натпревари во италијанската елита и над 100 гола и сигурно дека остави белег во италијанскиот фудбал како не многу странци. За Македонија настапи на 122 натпревари и постигна 38 гола.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Сепак, најзначаен е секако голот со кој Пандев ја однесе Македонија на Европско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кjелце пресилен за Еурофарм Пелистер

Пелистер го забележа деветтиот пораз од исто толку одиграни натпревари во Лигата на шампио…