Дома Трансфер зона Интер ја „краде“ ѕвездата на Јувентус

Интер ја „краде“ ѕвездата на Јувентус

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е силно заинтересиран за играчот на Јувентус, Хуан Квадрадо.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Квадрадо влезе во последната година од договорот со Јувентус и преговорите за продолжување на сорабтката се во застој.

„Старата дама“ му  нуди едногодишен договор на 34-годишниот Колумбиец, додека тој бара подол договор.

Таквата ситуација сака да ја искористи Интер и да го доведе Квадрадо како слободен агент следното лето.

Директорот на „нероаѕурите“, Бепе Марота има одличен однос со Квадрадо и неговиот агент и во јануари ќе започне преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…